Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
info@kordis-jmk.cz
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Kterou z oblastí na jižní Moravě máte nejraději?
Pálava a Mikulovsko
Podyjí a Znojemsko
Moravský kras
Brno a Brněnská přehrada
Vysočina a Tišnovsko
Slovácko a Kyjovsko
Bílé Karpaty a Veselsko
Drahany a Vyškovsko
Ivančicko, Rosicko a Krumlovsko
Celkem hlasovalo 1980 osob.

IDS JMK POSEIDON - QR JÍZDENKA


Pokud vám i po prostudování informací na této stránce nebo v manuálu nebude něco jasné, můžete v pracovní době využít telefonní číslo: +420 543 426 656.

USMEV

Konec s věčným váháním, jakou jízdenku, kde a jak si koupit. Nová chytrá aplikace "IDS JMK Poseidon" vám umožní si snadno koupit jízdenku a navíc se dozvědět řadu potřebných informací pro cestování po jižní Moravě.

 • Najděte si aktuální odjezdy z nejbližších zastávek. Stáhněte si platné jízdní řády nebo plány sítě pro off-line prohlížení. Podívejte se na mapu, kde leží nejbližší zastávky a kdy z nich odjíždějí spoje. Vše v jedné aplikaci.

 • IDS JMK Poseidon je určen především pro ty, kteří mají trvalé připojení k internetu a k cestování veřejnou dopravou po jižní Moravě aspoň občas využívají jednorázové nebo univerzální jízdenky. Prostřednictvím bankovního účtu si na svůj virtuální účet nabijte peníze a kupujte si za ně jízdenky cenově výhodnější než jízdenky na pokladně, v automatu nebo u řidiče. Můžete si uložit oblíbené jízdenky a při příští jízdě jízdenku koupit jen na dvě kliknutí.

 • Koupené jízdenky platí ve všech zónách IDS JMK, v městských dopravách, ve vlacích i regionálních autobusech. Jízdenky začínají platit ve vlacích nejdříve 5 minut po zakoupení, v ostatních dopravních prostředcích nejdříve 2 minuty po zakoupení.

 • Aplikace sama najde potřebné spojení a vyhledá, jakou jízdenku pro danou cestu potřebujete. Stačí pouze vybrat druh jízdného a potvrdit. Jízdenky jsou dvojího druhu - buď vydané pro konkrétní trasu (Moje jízdenky) nebo tzv. Rychlé jízdenky, které jsou vydány jen z konkrétní zóny pro určitý počet zón. Oba druhy stojí stejně.

 • Poseidon je výhodný i pro větší skupiny cestujících. Až doteď si každý cestující ve skupině musel kupovat vlastní jízdenku. Nyní se dá v Poseidonu koupit jízdenka jednoho druhu až pro 10 cestujících současně.

 • Maminky, chcete mít přehled o tom, kolik Vaše děti utratí za jízdné? Zřiďte si jeden účet, na který budete převádět peníze. Ať máte dětí kolik chcete, všechny se mohou k tomuto jedinému účtu prostřednictvím jejich mobilu připojit a postupně z něj čerpat peníze. Zapojit můžete i svého manžela a mít tak pro celou rodinu jeden účet.

 • Stává se vám, že jste na návštěvě a nevíte, kdy jede nejbližší spoj? Už nemusíte složitě zadávat místo, kde se nacházíte. Stačí spustit Poseidon a podívat se do volby Odjezdy - zobrazí vám odjezdy z nejbližších zastávek. Stačí si jenom vybrat, která je nejblíž.

 • Cestujete pravidelně oblastmi, kde chybí internetový signál, nebo potřebujete mít rychle po ruce vývěsní jízdní řády? Není nic jednoduššího než si jízdní řád stáhnout do mobilu. Bude vám k dispozici i když nebudete mít přístup k internetu.

Tyto i další výhody vám přináší Poseidon: Pohodlný Odbavovací Systém Elektronických Integrovaných Dokladů ONline.

Aplikace je v současné době určena pro telefony provozované na platformě Android a iOS. Verze pro Windows byla poskytována v minulosti, nyní však již není z důvodu minimálního počtu uživatelů podporována. Pro plné využití svých možností potřebuje stálé připojení k internetu prostřednictvím mobilního telefonu. Bez něj jsou funkce omezené.

V následujícím manuálu jsou shrnuty základní postupy používání aplikace na platformě Android. V případě, že cestující hodlá aplikaci používat i pro koupi jízdenek, doporučujeme nastudovat rovněž Smluvní přepravní podmínky IDS JMK, které obsahují zásadní informace týkající se platnosti jízdenek.

Manuály a podmínky použití

Odkaz na stažení aplikace IDS JMK Poseidon

Několik rad pro správnou funkci aplikace:

 • Aplikace hodně pracuje s vyhledáváním polohy. Pokud nechcete spotřebovávat baterii díky zapnutému GPS lokátoru, povolte aspoň Určování polohy Google na základě vysílačů mobilní sítě. To baterii nespotřebovává a poskytuje dobré údaje. Někdy je ke správné funkci potřeba restart telefonu.
 • Využívejte oblíbené zastávky - v místě bydliště, práce nebo školy si nechejte zobrazit odjezdy z nejbližších zastávek a hvězdičkou si příslušnou zastávku dejte do oblíbených. Následně se vám budou snadno vyhledávat spojení, protože bude stačit jen jedno kliknutí místo vypisování adresy nebo zastávky.
 • Při koupi jízdenky využivejte možnost "Nová jízdenka" a "Uložit do oblíbených". Příště už bude jenom stačit kliknout na oblíbenou jízdenku a výrazně si tak zkrátíte nákup.
 • Aplikaci můžete využívat i bez nabitých peněz. Aspoň se však zaregistrujte, abyste si mohli ukládat oblíbené zastávky.
 • Peníze na účet se nabíjejí platební kartou nebo bankovním převodem. Pokud máte účet u FIO banky, pak se vám na vašem virtuálním účtě zobrazí hned druhý den po převodu. Pokud posíláte peníze z jiné banky, pak se objeví za 2-3 dny.

Informace k ochraně osobních údajů

Společnost KORDIS JMK, a.s. dbá na ochranu osobních údajů uživatelů aplikace POSEIDON. Abychom předešli obavám z jejich možného zneužití, chceme vás informovat o tom, jak je nakládáno s údaji, které při koupi jízdenky zadáte.

Při pořízení jízdenky je z důvodu kontroly a zamezení falšování jízdenek nutné zadat číslo oficiálního průkazu. Důvodem je snaha zamezit duplikování a falšování jízdenek. Není však nutné zadávat číslo občanského průkazu. Postačuje zadat číslo jakéhokoli jiného průkazu, kde je Vaše fotka, jméno a datum narození - může se jednat např. i o průkazku IDS JMK nebo nějaký jiný neevidovaný průkaz.

Čísla průkazek IDS JMK vydaná na nádražích nebo poštách nejsou nikde evidována. Pokud tedy do Poseidonu zadáte číslo této průkazky, nikdo si k danému číslu nedokáže přiřadit ani Vaše jméno ani další osobní údaje.

Číslo průkazu můžete v aplikaci kdykoli změnit v Nastavení - Nastavit číslo dokladu. Zadaná čísla průkazů neevidujeme, nedostanou se k nim ani naši pracovníci s plným přístupem k databázi uživatelů. Pokud tedy chcete, můžete cestovat zcela anonymně a vaše jméno se dozví maximálně průvodčí při kontrole.

VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Z:
Do:
Čas:
Datum:
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 30. 6. 2017.
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
HLEDÁNÍ NA STRÁNCE

Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
info@kordis-jmk.cz
KORDIS JMK je členem:
caovd
Projekty rozvoje IDS JMK byly spolufinancovány Evropskou unií
Projekt Railhuc
EDITS
CENTROPE
SOLEZ

Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje