Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
info@kordis-jmk.cz
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Kterou z oblastí na jižní Moravě máte nejraději?
Pálava a Mikulovsko
Podyjí a Znojemsko
Moravský kras
Brno a Brněnská přehrada
Vysočina a Tišnovsko
Slovácko a Kyjovsko
Bílé Karpaty a Veselsko
Drahany a Vyškovsko
Ivančicko, Rosicko a Krumlovsko
Celkem hlasovalo 2023 osob.

KOMBINACE JÍZDNÍCH DOKLADŮ

I. Všichni držitelé nepřenosné předplatní jízdenky (v zónách 100+101 včetně seniorů nad 70 let a doprovodu dítěte do 3 let – držitelů bezplatných jízdenek a osob s průkazem ZTP a ZTP/P)

Držitelé nepřenosných i přenosných předplatních jízdenek, v zónách 100 + 101 navíc včetně seniorů nad 70 let, doprovodu dítěte do 3 let a držitelů průkazu ZTP nebo ZTP/P mohou využít výhodnou kombinaci jízdních dokladů:
 • při cestě jakoukoli linkou IDS JMK mimo zóny platnosti předplatní jízdenky si kupují jednorázovou jízdenku pouze pro zóny, v nichž jim jejich předplatní jízdenka neplatí.
 • jednorázovou jízdenku si u řidiče zakoupí nebo v označovači označí již při zahájení cesty. Není tedy nutné během jízdy vybíhat z vlaku nebo si jízdenku označovat během cesty v autobusu. Označením příslušné jednorázové jízdenky a jejím použitím společně s nepřenosnou předplatní jízdenkou získává cestující tzv. kombinovanou jízdenku, která je přestupní a jejíž platnost se zjistí následovně:
  • Zónová platnost: je dána součtem platnosti zón jízdenky předplatní (včetně zóny nástupní) a zónové platnosti jízdenky jednorázové. U předplatní jízdenky se počítají pouze zóny, kterými cestující projede po označení jednorázové jízdenky. Jízdenka doplatková pro jednu zónu v případě kombinace jízdních dokladů nahrazuje chybějící jednu zónu.
  • Časová platnost: je stejná jako časová platnost jednorázové jízdenky vydané na stejný počet zón, jako má jízdenka kombinovaná.
 • kombinaci jízdenek lze použít obousměrně – tzn. buď během cesty platí nejprve předplatní jízdenka a potom jednorázová jízdenka, nebo naopak.
 • cestující může kombinaci jízdních dokladů při dodržení výše uvedených pravidel využít pro cestu přes libovolný počet zón.
 • doporučujeme cestujícím, aby si v případě, že chtějí jízdenky kombinovat, připravili příslušné jednorázové jízdenky předem. Napomohou tak rychlejšímu odbavení a odjezdu autobusu.
 • v žádném případě nelze pro cestu mezi zónami 100+101 a další zónou použít kombinace předplatní jízdenky a jízdenky úsekové.
 • kombinace úsekových nebo dvouúsekových předplatních jízdenek není povolena.
 • držitelé průkazů ZTP a ZTP/P nemohou kombinaci jízdních dokladů využít při cestě vlakem.
 • nelze kombinovat úsekové jízdenky vydané pro městské dopravy v Adamově, Blansku, Břeclavi, Bystřici nad Pernštejnem, Hodoníně, Kyjově, Mikulově, Vyškově a Znojmě s jednorázovými jízdenkami.
 • jízdenka doplatková na 1 zónu za 16 Kč nahrazuje chybějící 1 zónu.
 • jízdenka s platností 15 (45) minut / 2 zóny nahrazuje chybějící 2 zóny.
PŘÍKLAD: Cestující, který je držitelem nepřenosné předplatní jízdenky pro zóny 100 + 101, jede z Brna do Moravských Knínic (Želešic, Kuřimi, Šlapanic, Blažovic, Podolí atd.).
 • Při nástupu v Brně v zóně 100 si označí doplatkovou jízdenku na 1 zónu za 16 Kč. Ta mu společně s jeho nepřenosnou předplatní jízdenkou vytvoří kombinovanou jízdenku. Její zónová platnost se určí následovně: počet zón, které zbývají z jeho předplatní jízdenky po hranici její platnosti jsou dvě (100 a 101), šestnáctikorunová jízdenka se bere jako jedna zóna. Kombinací předplatní jízdenky a jednorázové jízdenky tedy cestující získá jízdenku třízónovou přestupní, která platí 90 minut.
 • Pokud v Brně pojede např. z Králova Pole ležícího v zóně 101, získá dvouzónovou kombinovanou jízdenku s platností 60 minut.
 • Stejnou kombinaci jízdenek, jakou použil při cestě z Brna do svého cíle, využije cestující i při zpáteční cestě.

Jiné kombinace jízdních dokladů než zde uvedené nejsou povoleny! Nelze kombinovat předplatní úsekové jízdenky pro Adamov, Blansko, Břeclav, Bystřici nad Pernštejnem, Hodonín, Kyjov, Mikulov, Vyškov a Znojmo!

VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Z:
Do:
Čas:
Datum:
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 30. 6. 2017.
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
HLEDÁNÍ NA STRÁNCE

Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
info@kordis-jmk.cz
KORDIS JMK je členem:
caovd
Projekty rozvoje IDS JMK byly spolufinancovány Evropskou unií
Projekt Railhuc
EDITS
CENTROPE
SOLEZ

Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje